Nieletni agresor stanie przed sądem

Teraz nieletnim sprawcą zajmie się Sąd Rodzinny.

Policjanci ustalili nieletniego sprawcę, który stosował przemoc wobec innej osoby na opublikowanym w sieci filmie. Młodociany sprawca usłyszał trzy zarzuty. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

Wczoraj (11.02.19r) do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie wpłynęła informacja, o tym, że na jednym z portali internetowych znajduje się film, przedstawiający dwóch młodych mężczyzn, z których jeden stosuje przemoc wobec drugiego. Opublikowany film na tyle zbulwersował opinie publiczną, że informacja o nim, wpłynęła z kilku źródeł.

Policjanci przystąpili do ustalania okoliczności całego zdarzenia.  Film stanowiący dowód w sprawie został zabezpieczony. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili dane personalne tych osób. Jak się okazało zdarzenie miało miejsce około dwóch lat temu, a napastnikiem był 13-letni wówczas mieszkaniec Rypina.

Jeszcze wczoraj został on przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Usłyszał trzy zarzuty, dotyczyły one naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania poprzez stosowanie przemocy.

Teraz nieletnim sprawcą zajmie się Sąd Rodzinny, gdzie policjanci wyślą zebrany w tej sprawie materiał dowodowy.

Należy przy tym podkreślić, że osoby które poinformowały organy ścigania o filmie prezentującym przemoc, zareagowały właściwie, wykazując jednocześnie sprzeciw dla tego typu zachowań.
st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

 

foto: poradnikzdrowie.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu