Nielegalnie wędkowali tam, gdzie nie powinni

Nielegalnie wędkowali tam, gdzie nie powinni.

Włocławscy policjanci zatrzymali 3 wędkarzy, którzy wykorzystując wstrzymany zrzut wody na zaporze dokonywali połowu ryb z łodzi w strefie zakazu. Mundurowi zabezpieczyli do sprawy sprzęt wędkarski i dwie łodzie wiosłowe. Za nielegalny połów w miejscu zabronionym dwóm dorosłym może grozić do 2 lat pozbawienia wolności, a czynem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

W piątek (26.10.18) policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych patrolowali rejon zapory wodnej we Włocławku w związku z wstrzymywanymi zrzutami wody. W tym rejonie rzeki obowiązuje całoroczny zakaz pływania łodziami w związku z szybko zmieniającymi się warunkami wodnymi. W godzinach przedpołudniowych zauważyli na wysokości ulicy Płockiej dwie łodzie, z których trzy osoby dokonywały połowu ryb za pomocą sprzętu wędkarskiego. Natychmiast policjanci zareagowali i po dopłynięciu do nich nakazali im powrót na brzeg. Kiedy byli już w miejscu bezpiecznym ustalili, że w jednej łodzi był 43-latek wraz z 15 letnim synem, a w drugiej znajdował się 40-latek. Policjanci poinformowali wędkarzy o nielegalnym połowie ryb w miejscu zabronionym i do sprawy zabezpieczyli dwie łodzie wiosłowe wraz z sprzętem wędkarskim.

Po zebraniu materiału w sprawie śledczy przedstawią dwóm dorosłym mężczyzną zarzuty nielegalnego połowu ryb w obrębie ochronnym z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Za ten czyn może grozić im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo sąd może orzec przepadek mienia, który posłużył im do nielegalnego połowu. Natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny, do którego zostaną przekazane materiały.

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

foto: rybobranie.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu