Nie wyszedł w pierwszej "piątce", zagrał tylko 19 minut i 33 sekundy, a i tak zdobył 25 punktów. Ivan Almeida wrócił do domu

Jeden Ivan Almeida nie zmieni oblicza gry Anwilu w tym sezonie. Mimio zwycięstwa nad GTK Gliwice zespół z Włocławka nie zachwycił.

Przed spotkaniem we Wocławku GTK pokonał 2 zespoły z kujawsko-pomorskiego: Astorię Bydgoszcz i Polski Cukier Toruń. Tak więc spotkanie w Hali Mistrzów miało podwójne, a może i potrójne znaczenie. Nie ulega wątpliwości, że po wygranej Anwilu stosunek wygranych do przegranych: kujawsko - pomorskie - GTK jest 1:2 na korzyść zespołu z Gliwic.

Anwil musiał wygrać z gliwiczynami jeszcze z jedenego powodu. Gdyby Anwil przegrał trzecie mecz na inaugurację sezonu 2020/2021 to trudno byłoby utrzymać posadę trenerowi Mihevcowi. Anwil wygrał bardzo pewnie i wysoko. Pięciu graczy gospodarzy zdobyło ponad 80 punktów: Almeida,Zamojski, Booker Green i Lichodiej + 9 zbiórek Radića. Ledwie 43 sekundy przebywał na parkiecie bezproduktywny Tre Bussey. Należy sądzić, że Amerykanin w niedługim czasie znajdzie się poza składem Anwilu.

Lay up - czyli rzut lobem po dwutakcie

Ów sposób nie był uczony przez trenerów, którzy uważali, że to zły sposób zdobywania punktów. Czasy jednak się zmieniły i dziś jest to bardzo ważny sposób na zdobycie punktów. Nie każdemu jednak dane jest to by doprowadzić do perfekcji ten rodzaj rzutu.

Przodem do kosza nie portafił grać Jospip Sobin, nie ptrafi także Ivica Radić. I o ile Sobin grał bardzo dużo o tablicę, o tyle Radi preferuje zdobywanie punktów  typu Lay up. Nawet jak jest 2 metry lub nawet metr o kosza. I Radić i Bogucki jakby zapomnieli, że dzięki wzrostowi mają możliwość zdobywania punktów wsadem (slam dunk).

Następny mecz ligowy Anwil zagra w Szczecinie - 30.09.2020 r. z Kingiem.

 

ANWIL WŁOCŁAWEK – GTK GLIWICE 98:82 (31:21, 26:15, 19:17, 22:29)

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 25, Przemysław Zamojski 20, Deishuan Booker 14, Garlon Green 13, Walerij Lichodiej 11, Krzysztof Sulima 6, Ivica Radić 4, Artur Mielczarek 3, Adrian Bogucki 2, Tre Bussey 0, Andrzej Pluta jr 0, Wojciech Tomaszewski 0.

GTK Gliwice: Josh Perkins 17, Martin Krampelj 14, Jordon Varnado 13, Daniel Gołębiowski 12, Terry Henderson 11, Malcolm Rhett 8, Mateusz Szlachetka 4, Szymon Szymański 3, Łukasz Diduszko 0, Bartosz Majewski 0, Stanisław Heliński 0.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu