Nie daj się nabrać oszustowi!

Policjanci apelowali o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj przedstawicielki Komendy Miejskiej Policji we Włocławku spotkały się z seniorami w Ośrodku Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej we Włocławku. Tematem zebrania było bezpieczeństwo osób starszych w miejscach publicznych i uwrażliwienie ich na przestępstwa dotyczące oszustw na legendę.

„Nie daj się nabrać oszustowi" pod takim hasłem odbyło się wczoraj (28.11.2019) spotkanie przedstawicielek Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji z podopiecznymi Ośrodka Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej, filii Domu Pomocy Społecznej we Włocławku. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym zagrożeń, jakie niesie ze sobą zbytnia ufność osobom nieznajomym i powierzenie im swoich danych oraz pieniędzy.

Seniorzy mieli okazję poznać metody działania oszustów na tzw. „legendę", podających się za członków rodziny, znajomych, policjantów bądź administratorów lokali. Przedstawione zostały konkretne przypadki, jakie zaistniały w ostatnich miesiącach na terenie działania naszej komendy oraz wskazówki prawidłowego postępowania w stosunku do osób, które mogą być oszustami.

Przedstawicielki komendy rozmawiały z uczestnikami spotkania także o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze oraz w komunikacji publicznej. Wspominały o tzw. „kieszonkowcach" i udzielały porad jak zapobiegać kradzieżom.

Na zakończenie spotkania policjantki ponownie apelowały o czujność i rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Zwróciły także uwagę seniorom, by informowali mundurowych o sytuacjach, w których oszuści próbowali wyłudzić od nich dane bądź pieniądze.

 


st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu