Najlepsza piątka 6. tygodnia EBL

Obie Trotter, Dustin Ware, Brynton Lemar, Przemysław Zamojski, Michael Finke - to najlepsza piątka 6. tygodnia Energa Basket Ligi!

HydroTruck ponownie sporo rzucał z dystansu, a to się opłaciło! Radomianie pokonali Enea Astorię Bydgoszcz 85:80, a liderem był Obie Trotter. Doświadczony rozgrywający zdobył 26 punktów (trafił 6 trójek), 6 zbiórek i 5 asyst, a to przełożyło się na eval 28.

Nie ma już niepokonanych drużyn w Energa Basket Lidze! King Szczecin wygrał z Polskim Cukrem 104:97 i trzeba podkreślić, że duża w tym zasługa Dustina Ware’a. Amerykanin zdobył 22 punkty (8/11 z gry), 8 asyst i 2 zbiórki, a to oznaczało eval 29.

Mamy nowy rekord sezonu w zdobytych punktach. Teraz należy on do Bryntona Lemara, który w zwycięskim spotkaniu Startu Lublin z Polpharmą Starogard Gdański (102:94) zanotował 34 punkty (12/16 z gry), 6 asyst i 3 zbiórki, co przełożyło się na eval 38.

W hicie weekend Stelmet Enea BC pokonał Anwil Włocławek aż 101:77. Przemysław Zamojski był najlepszym strzelcem zielonogórzan - trafił pięć trójek (na 8 prób), łącznie zdobywając 18 punktów i dodając do tego 2 asysty, przechwyt oraz zbiórkę.

Legia wygrała pierwszy mecz w Energa Basket Lidze! Zespół z Warszawy pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 103:95, a warto podkreślić rolę Michaela Finke’ego. Podkoszowy był niezwykle wszechstronny - zdobył 20 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę.

źródło: plk.pl

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu