Mistrzostwo województwa w badmintonie

Mistrzostwo województwa w badmintonie dla szkoły z Włocławka Zespół Szkół Technicznych we Włocławku został najlepszą szkołą w województwie kujawsko-pomorskim w finale Licealiady w badmintonie.

19 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych rozegrany został Finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie dziewcząt oraz chłopców. Do naszej szkoły zjechały się najlepsze drużyny województwa kujawsko-pomorskiego, które od godz. 9:00 rozpoczęły zawody na wcześniej przygotowanych czterech kortach do gry. W pierwszej fazie chłopcy rozgrywali swoje mecze w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Badmintoniści ZST wygrali z LO w Kruszwicy oraz po walce z bydgoską „samochodówką” i do kolejnej fazy przeszli z pierwszego miejsca. W półfinale wygrali pewnie (3:0) z Technikum Rolniczym z Sypniewa. W finale badmintoniści ZST ponownie spotkali się z Zespołem Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Gospodarze, po bardzo dobrym meczu, drugi raz już w tym turnieju  pokonali swoich przeciwników (3:2) i zostali najlepszą drużyną męską w województwie kujawsko-pomorskim.
 
To kolejny sukces naszej szkoły w tej ciekawej, ale trudnej dyscyplinie sportowej. W tym roku ZST zostało mistrzem Włocławka (drugi raz z rzędu), a w poprzednim roku zdobyło tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego.
 
Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku:

  • Konrad Weber (III ZSZ)
  • Eryk Cienkowski (II TIM)
  • Adrian Barański (II TMT)

 
Opiekunowie drużyny: mgr Marcin Kubiak i mgr Jacek Janowski, nauczyciele wychowania fizycznego. Zawody przygotowali wyżej wymienieni nauczyciele.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu