Mini wykłady o maxi bezpieczeństwie

Bezpiecznie

Policjanci z Rypina spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nadrożu, z którymi poruszyli ważne tematy. Była mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o cyberprzemocy, a także o niebezpiecznych substancjach jakimi są dopalacze i narkotyki.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Rypińscy policjanci zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych organizując spotkania edukacyjne dla najmłodszych.  

Dzisiaj (05.12.18r) takie spotkania policjanci przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Nadrożu. Pierwszą grupą dzieci byli uczniowie klas 0-3. Policjanci omówili z nimi zasady poruszania się po drodze, by nie stać się ofiarą wypadku drogowego. Następnie policjanci spotkali się z uczniami klas 4-8, którym zaprezentowali krótkie filmy pt. „Cyberprzemoc" oraz „Dopalacze i narkotyki". Po projekcji zostały omówione zagrożenia wynikające z niestosowania się do przepisów prawa.

Na zakończenie, wszystkim uczestnikom spotkań policjanci rozdali opaski odblaskowe, bo poprawić ich widoczność w czasie poruszania się po drodze.


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu