Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Zespole Szkół Samochodowych

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi 3 grudnia 2019 roku rozstrzygnięciem konkursów plastycznych oraz sprawdzeniem wiedzy na temat niepełnosprawności w teście integracji.

Międzynarodowy (Światowy) Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, aby przybliżyć społeczeństwu problemy osób niepełnosprawnych.

W Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku obchody tegorocznego święta rozpoczęły się już 25 listopada 2019 szeregiem przedsięwzięć, mających na celu uświadomienie pełnosprawnym uczniom problemów, z jakimi borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy.

W ramach obchodów została zorganizowana wystawa prac plastycznych pod hasłem „Każdy inny - wszyscy równi”. Uczniowie mogli również wykazać się kreatywnością, projektując plakat promujący Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, zapoznać się z genezą tego święta i przeczytać o wybitnych osobach dotkniętych niepełnosprawnością.

Ponadto, aby szerzyć idee tolerancji i integracji wśród całej społeczności szkolnej, na terenie Samochodówki zostały rozwieszone zasady savoir–vivre wobec niepełnosprawnych.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu