Kujawsko-Pomorska Liga Młodziczek. Junaczki zwycięskie!

Tym razem z bagażem 35 bramek straconych wyjechały z Włocławka piłkarki ręczne z Kęsowa.

Praca popłaca. Z każdym dniem, z każdym meczem są coraz lepsze.

Junak Włocławek - MKS Kęsowo 35:14 (14:5) w meczu ligowym Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodziczek.

Bramki:

Weronika Słomska (br.), Michalina Hołody 9, Julina Plecek i Gabriela Sidwa 8, Kornelia Korpowska 4, Amelia Pluta 2, Maja Bednarska, Gabriela Klimczak, Amelia Lewandowska, Julia Martynowska 1 oraz Maja Chojniak, Natalia Nowak, Alicja Przeradzka, i Matylda Brzezińska.

Mecz Junaczek z kęsowiankami można uznać spotkaniem do jednej bramki. Pierwsz połowa to gra obu drużyn bardzo nerwowa. Złe podania, zbyt szybko oddawane rzuty co przełożyło się na wynik (14:5).  W drugiej połowie włocławianki zaczęły grać jeszcze szybciej i bardziej dokładnie. Ito dało końcowy efekt. Junaczki wygrały ostatecznie z MKS-em 35:14. Włocławianki sporo bramek zdobyły z szybkich kontrataków. I oczywiście dzięki dobrej obronie i Weronice Słomskiej, która nie tylko świetnie broniła, ale również szybko uruchomiała kontrę swojego zespołu.

W grze Junaczek widać ciągły progres. Oczy się cieszą a duma rośnie.

Kolejny mecz włocławianki rozegrają 01.12.19 na wyjeździe. Ich rywalkami w Wąbrzezienie będzie miejscowy zespół UKS Vampresia. Początek meczu o godzinie 10.00.

Autor: Mariusz Kowalewicz