Kto stoi za tym, że firma Molewski wygrała przetarg na remont pływalni i małej hali OSiR?

Pech Włocławka

"Stara hala OSiR została dobrze wyremontowana". Konferencja prasowa (08.03.18). 

Takimi słowami przywitała dziennikarzy Pani Magdalena Komorowska - Korpolak na konferencji prasowej 8 marca tego roku. Problem remontu "starej" halo OSiR wrócił kilka dni temu, gdy główny wykonawca, firma Molewski, musiała się zmierzyć z odpadniętymi płytami z dachu hali. 

Halę oddano do użytku w grudniu ubiegłego roku. Hala przeszeła gruntowny remont, który do dziś budzi zastrzenia. Na wspomnianej konferencji padły pod moim adresem i Macieja Maciaka (CW 24) zarzuty, że w swoich materiałach szkalowaliśmy nie tylko wykonawcę. 

Dziś zadaję publiczne pytanie. Jaka część materiału szkalowała wykonawcę oraz inwestora? Odpowiedzi nie będzie, o tym jestem przekonany. Natomiast od marca 2018 roku minęło raptem tylko 5 miesięcy i mamy kolejny przykład "genialności" wykonawstwa firmy Molewski. Z dachu "starej" hali OSiR odpały płyty, elewacyjne. I nie ma co się głowić dlaczego. Płyty odpadły bo źle je zainstalowano. Oczywiście, że za chwilę znajdą się specjaliście, którzy będą tłumaczyć, że jest gwarancja, że to i tamto. 

Faktem bezspornym jest to, że:

- pomysł remontu hali OSiR, był pomysłem chybionym (kto na niego wpadł?),

- za bez mała 10 mln zł można było postawić dwie podobne hale,

- materiały CW 24 i Radia eMKa były bardzo rzetelne.

A dziś? Dziś nikt nie ma wątpliwości, że łatwo wydaje się pieniądze publiczne. Że remont basenu przy ul. Chopina jeszcze trochę potrwa. Umowa na remont ciągle jest aneksowana. A odbiór miał nastąpić w roku ubiegłym. Potem w sierpniu tego roku. Remont trwa i końca jego nie widać. 

Wykonawca remontu basenu - Molewski.

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu