Kradzież sklepowa była tylko początkiem problemów 27-latka

Dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia 4 miesięcy kary.

Niestandardowo zakończyła się kradzież w jednym z sklepów we Włocławku dla pewnego mieszkańca Aleksandrowa Kujawskiego. Okazało się, że oprócz mandatu karnego za kradzież sklepową odpowie on za posiadanie ponad 4 gram amfetaminy.

W piątek (22.11.2019) włocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie od ochrony jednego z sklepów na osiedlu Południe we Włocławku o ujętym sprawcy kradzieży. Mundurowi pojawili się w sklepie i po ustaleniu okoliczności ukarali 27-latka mandatem karnym na miejscu. Natomiast to nie były jego jedyne „grzeszki". Okazało się po sprawdzeniu w policyjnych systemach, że zatrzymany jest poszukiwany przez Sąd rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim do odbycia 4 miesięcznej kary za wcześniej dokonaną kradzież z włamaniem. To nie był koniec, gdyż w portfelu mundurowi ujawnili zawiniątko z białym proszkiem o wadze ponad 4 gramów. Przeprowadzone badanie substancji wykazało, że jest to amfetamina i za ten czyn mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego usłyszał od śledczych zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast dzisiaj (25.11.2019) prosto z policyjnego aresztu trafił on do zakładu karnego, gdzie odbędzie 4 miesięczną karę zasądzoną przez aleksandrowski sąd.


st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu