Kontrola autokarów w ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" – Bezpieczne ferie 2019

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

Dla uczniów naszego regionu to już prawie półmetek przerwy zimowej od nauki. Zbliża się weekend podczas, którego nastąpi zmiana wypoczywającej młodzieży po za miejscem zamieszkania. Dlatego przypominamy o możliwości kontroli przed wyjazdem stan technicznego autokaru, a także  sprawdzenia czy kierowca posiada uprawnienia i jest trzeźwi.

W pierwszym tygodniu wypoczynku zimowego policjanci w ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" przeprowadzili 6 kontroli przed wyjazdem dzieci i młodzieży na upragniony wypoczynek. Podczas tych działań mundurowi sprawdzali stan techniczny autokarów, a także dokonali sprawdzenia trzeźwości kierowców i czy posiadają oni wymagane dokumenty. Kontrole nie wykazały żadnych usterek autokarów i wszystkie dzieci bezpiecznie dojechały na wypoczynek zimowy.  

Dlatego przypominamy o możliwości kontroli autokaru, które przeprowadzane są przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, po uprzednim zgłoszeniu.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

 

sierż. Tomasz Tomaszewski 
Zespół Komunikacji Spolecznej KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu