Kolejny „pirat drogowy” stracił prawo jazdy

Za te wykroczenia policjanci nałożyli na niego 18 punktów karnych, zatrzymali prawo jazdy na 3 m-ce, a także ukarali wysokim mandatem.

Policjanci ustalili i ukarali mężczyznę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 

Do zdarzenia doszło 17 lipca 2019 roku w miejscowości Kobrzyniec, gm. Rogowo. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w terenie zabudowanym. W pewnym momencie zauważyli jadącego z dużą prędkością peugeota. Policjanci dokonali pomiaru prędkości i wtedy okazało się, że kierowca pojazdu pędzi z prędkością 111 km/h, tj. o 61 km/h za dużo.

Policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się, ten jednak ominął ich i odjechał. Sprawa trafiła do zespołu ds. wykroczeń rypińskiej komendy, gdzie zostały przeprowadzone czynności wyjaśniające. Policjanci szybko ustalili, że tym kierowcą był 63-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego.

Mężczyzna został przesłuchany. Za wykroczenia, które popełnił został ukarany wysokim mandatem, policjanci nałożyli na niego 18 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

 


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu