Kolejne sukcesy młodych sportowców z Włocławka

Wspierani przez ANWIL S.A. sportowcy LKS Vectra osiągnęli dobre wyniki podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20.

Sportowe wydarzenie odbyło się w ubiegły weekend w Radomiu. Klaudia Kazimierska, obrończyni tytułu w biegu na 3000 metrów, nie dała swoim rywalkom żadnych szans. Włocławianka wygrała ten bieg w piątek, a w niedzielę ponownie triumfowała na połowę krótszym dystansie. Z Mistrzostw Polski ze złotym medalem wrócił również Sebastian Urbaniak (bieg na 400 metrów przez płotki).

Czas mistrza kraju to 52.26, a brązowy medal wywalczył jego klubowy kolega - Dawid Skowyra (53.39). Najlepsi zawodnicy z klubu lekkoatletycznego we Włocławku są uczestnikami programu „ANWIL dla Olimpijczyków Jutra – Razem do Paryża”. To długofalowe przedsięwzięcie, którego celem jest przygotowanie dziś jeszcze juniorów - młodych lekkoatletów z terenu Włocławka i okolic, do XXXIII Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Współpraca ta przynosi już wspaniałe efekty. Podopieczni LKS Vectra - uczestnicy programu - podczas tegorocznych zawodów, z dumą stanęli na podium, uzyskując najlepsze wyniki i mistrzowskie medale. ANWIL S.A. chętnie wspiera najważniejsze zawody lekkoatletyczne w kraju. W 2020 r. włocławska spółka z Grupy ORLEN była sponsorem m.in. takich imprez jak 96. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce czy 2. Memoriał Ireny Szewińskiej.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu