Josip Sobin kontra Sidigas Avellino

Włosi za silni dla Anwilu.

Mimo porażki w rozgrywkach Champions League, Anwil wciąż ma szanse na awans.

23.X.2018 r. Anwil przegrał w Avellino po dogrywce 102:105. Ale mecz rewańżowy to już inny czas, inne 40 minut gry. Drużyna gości zagrała we Włocławku praktycznie piątką graczy. Caleb Green, Demetris Nichols, Keifer Sykes, Ariel Filloy, Patric Young. Ci gracze przebywali średnio na parkiecie 30 minut każdy i zdobyli dla Sidigas 66 punktów.

Gra drużyny włoskiej opierała się na bardzo twardej obronie każdy swego oraz rzutach za 3 punkty. W tym drugim elemencie Włosi rzucili Anwilowi 39 punktów. Włocławianie oddali tylko 10 rzutów i zdobyli tylko 6 punktów. Trzeba przyznać, że w rewanżowym spotkaniu goście dominowali przez całe spotkanie. Szybko wypracowali sobie sporą przewagę już w I kwarcie, którą utrzymywali do końca spotkania. W Anwilu jedynie Sobin i Simon zagrali na porównywalnym poziomie do Włochów. Obaj zdobyli prawie 50% punktów zespołu.

Anwil Włocławek - Sidigas Avellino  62:72 (15:23, 16:16 | 9:17, 22:16)

Anwil: Josip Sobin 16, Chase Simon 14, Michał Michalak 8, Vladimir Mihailovic 7, Mateusz Kostrzewski 7, Jarosław Zyskowski 6, Nikola Marković 2, Aaron Broussard 0, Walerij Lichodiej 0, Kamil Łączyński 0.

Sidigas: Caleb Green 17, Demetris Nichols 16, Keifer Sykes 13, Ariel Filloy 12, Patric Young 8, Lorenzo D'Ercole 3, Luca Campani 3, Luca Campogrande 0, Stefano Spizzichini 0.