Jechała całą szerokością jezdni, zatrzymały ją postronne osoby

Postawą godną naśladowania wykazali się świadkowie, którzy zareagowali zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. W tym wypadku była to 37-letnia kobieta. O tym fakcie natychmiast powiadomili rypińskich policjantów. Kobieta miała ponad 2,5 promile alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

01.09.20 r. o godz. 21.30 dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ulicą Młyńską w Rypinie jedzie vw passat, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Gdy policjanci dojechali na miejsce zastali tam zgłaszającego oraz świadków zdarzenia, którzy sami zatrzymali podejrzany pojazd. Z ich relacji wynikało, że jadąc swoim samochodem zauważyli vw passata, który jechał całą szerokością jezdni odbijając się od krawężników stwarzając jednocześnie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Zgłaszający wraz z pasażerami udali się za tym pojazdem i w dogodnym momencie zatrzymali go uniemożliwiając dalszą niebezpieczną jazdę.

Okazało się, że za kierownicą siedziała kompletnie pijana 37-latka z powiatu rypińskiego. W jej organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci od razu zatrzymali jej prawo jazdy.

Teraz kobieta stanie przed sądem, grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

Należy przy tym podkreślić, że po raz kolejny godna naśladowania obywatelska postawa świadków zdarzenia przyczyniła się do wyeliminowania bezmyślnego kierowcy i być może zapobiegła nieszczęściu!  

 

asp. sztab. Dorota Rupińska

oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu