Jechał nietrzeźwy, bez uprawnień i uderzył w budynek

Policjanci zatrzymali 43-latka

Policjanci zatrzymali 43-latka, który pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol, postanowił kierować autem. Jadąc w takim stanie, mężczyzna spowodował kolizję - uderzył w budynek. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem – grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj (03.10.18) po godz. 12.00 dyżurny włocławskiej policji został powiadomiony, że w centrum miasta, kierowane przez mężczyznę auto uderzyło w budynek. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili w ścianie budynku uszkodzenia, nie było tam jednak pojazdu, który miał je spowodować. Mundurowi szybko znaleźli auto – stało na sąsiedniej ulicy. Opel posiadał w przedniej części uszkodzenia świadczące o tym, że uczestniczył w kolizji.

W środku pojazdu, na miejscu pasażera spał mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że jest on nietrzeźwy – miał w organizmie ponad 3,5 promila. Początkowo 43-latek zaprzeczał, że kierował autem i uderzył w budynek, jednak z relacji świadków wynikało coś innego.  Mężczyzna został zatrzymany celem wyjaśnienia sprawy.

Dzisiaj (04.10.18) zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu  kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna już ukarany został mandatem za spowodowanie kolizji, a także za jazdę pomimo braku uprawnień, bowiem jak ustalili mundurowi nie ma on prawa jazdy.    


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu