Interweniowali z powodu konia...

Uciekający koń we Włocławku.

Policyjni „wodniacy" interweniowali, gdy zauważyli biegnącego wzdłuż jezdni konia. Zwierzę ciągnęło  pusty wóz i wszystko wskazywało na to, że zerwało się właścicielowi. Na  szczęście ani zwierzę, ani żaden z uczestników ruchu drogowego  nie ucierpiał podczas tej nietypowej sytuacji.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj (04.01.19r.) około południa. Wówczas uwagę funkcjonariuszy ogniwa wodnego przykuł nietypowy uczestnik ruchu drogowego. Wzdłuż ulicy Kruszyńskiej biegł bowiem koń, który ciągnął za sobą pusty wóz. Ponieważ zdezorientowane zwierzę mogło w każdej chwili wbiec na jezdnię i zagrozić bezpieczeństwu podróżnych, mundurowi włączyli sygnały świetlne, aby ostrzec użytkowników drogi. Próbowali także zatrzymać konia, jednak ten wystraszony biegł dalej. Pomocny okazał się znak drogowy, o który zawadziło jedno z kół wozu i udaremniło zwierzęciu dalszą ucieczkę. Tę sytuację wykorzystali mundurowi, którzy przy pomocy liny szybko przywiązali zwierzę 
do pobliskiego drzewa.

Po chwili na miejscu pojawił się 70-letni właściciel, również goniący uciekającego konia.  Mundurowi ustalili, że podczas prac leśnych zwierzę nagle mu się wyrwało i zaczęło oddalać. 70-latek był trzeźwy. Za nie zachowanie należytych zasad bezpieczeństwa przy trzymaniu zwierzęcia ukarany został mandatem.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu