HRowcy spotkają się po raz pierwszy we Włocławku

Branża Human Resources

Branża Human Resources jest obecna w każdej firmie – zarówno w mniejszych podmiotach, gdzie o sprawach personalnych decyduje właściciel, jak i w dużych przedsiębiorstwach z osobnymi działami HR. I to właśnie do osób pracujących w HR oraz zainteresowanych rozwojem w tym obszarze kierowana jest nowa inicjatywa we Włocławku – HR CAFE – która rozpocznie się 28 czerwca we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości. 
 

HR CAFE to cykl spotkań networkingowo-szkoleniowych dla HRowców. Odbywają się one w ostatni czwartek miesiąca i za każdym razem są poświęcone innemu tematowi. Zaproszeni eksperci dzielą się swoim doświadczeniem w różnych formułach – od prezentacji do warsztatów. Wszystko dzieje się w swobodnej atmosferze przy kawie i wspólnych rozmowach. 
 
Pierwsze spotkanie HR CAFE odbyło się w marcu ubiegłego roku. Potem, z przerwą na wakacje, miały miejsce kolejne – zawsze na przemian: w Toruniu i w Bydgoszczy. Od czerwca br. do listy miejsc, gdzie organizowane jest HR CAFE dołącza Włocławek i jest to pierwsze tego typu spotkanie w naszym mieście. - HR CAFE to inicjatywa skierowana przede wszystkim do ludzi biznesu. Udało nam się nawiązać współpracę z Centrum Obsługi Inwestora działającym przy Urzędzie Miasta Włocławek oraz z Włocławskim Inkubatorem Innowacji i Przedsiębiorczości. I dzięki ich wsparciu możemy zainicjować działania na rzecz rozwoju branży HR we Włocławku. Branży, która ma kluczowy wpływ na kształtowanie się nowoczesnych firm – mówi Ewa Korecka, Dyrektor Generalna FlexHR. 
 
Cykliczne spotkania dla HRowców to pokłosie wcześniejszej współpracy FlexHR oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Na toruńskiej uczelni prowadzone są dwa kierunki studiów podyplomowych: HR Business Partner z controllingiem personalnym oraz Doradztwo Zawodowe i Coaching Kariery, którym patronuje toruńska agencja. 
 
- Zaczęliśmy od wspólnych działań na rzecz edukacji HRowców w ramach struktur akademickich. Ale po pewnym czasie stwierdziliśmy, że warto ten wymiar edukacyjny poszerzyć. A jako że w regionie kujawsko-pomorskim brakowało tego typu inicjatyw, dlatego postawiliśmy na formułę HR CAFE – otwartych spotkań przy kawie dla wszystkich osób z HR. Ta propozycja przyjęła się z powodzeniem w Toruniu i w Bydgoszczy. Liczymy także na to, że zainteresuje również środowisko biznesowe z Włocławka i okolic – mówi Agnieszka Muzyczyszyn, Kierownik Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB Toruń. 
 
Włocławskie HR CAFE będzie poświęcone skutecznemu onboardingowi – procesowi przyjmowania nowych pracowników oraz ich adaptacji w miejscu pracy. Z badań wynika że 69% pracowników nie zmienia pracy w ciągu trzech lat od zatrudnienia, jeśli bierze udziałw dobrze ocenianym procesie 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu