Gwizdami pożegnali kibice graczy Anwilu po przegranym meczu ligowym z Treflem Sopot. IV kwartę włocławianie przegrali 11:27 przy biernym zachowaniu trenera Mihevca

Blamaż Anwilu. Trefl Sopot rozbił gospodarzy odrabiając w 12 minut prawie 30 punktów. W IV kwarcie gracze trzykrotnego Mistrza Polski przestali "grać". Nie wiedzieć czemu podobnie zachował się Dejan Mihevc.

Dramat Anwilu zaczął się na początku IV kwarty. Punkty z kontrataku graczy Trefla po stratach: Andrzeja Pluty i Tre Busseya (najgorszego gracza gospodarzy). Anwil stanął, nie reagował Mihevc. Zmiany, których dokonywał były nietrafione. Z boiska musiał zejść Ivica Radić, który grał ponad 25 minut i w końcówce meczu opadł się. Zaś jego zmiennicy nie umieli znaleźć sobie miejsca. Anwil w IV kwarcie dał sobie rzucić aż 27 punktów. Koszykarze Trefla zdobywali punkty z czystych pozycji przy biernej obronie gospodarzy lub przy jej braku. Trudno znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego Anwil pozwolił na odrobienie przez gości aż 31 punktów w ciągu trochę więcej niż 10 minut.

Anwil źle wszedł w sezon. Już pierwsze mecze przedsezonowe wskazywały, że włocławianie w tym składzie nie będą faworytami do tytułu Mistrza Polski z sezonie 2020/2021.  Trener Mihevc zrezygnował z klasycznego rozgrywającego co odbija się na jakości gry. Sam Booker nie da rady na "ogranie" całego sezonu na pozycji nr 1. Dużym, jak nie największym "błędem" jest Tre Bussey.

Amerykanin, tylko w trzech meczach ligowych......:

• rozegrał około 49 minut na 120
  • zdobył 11 punktów
  • 4/20 punktów z gry
  • 1/9 za 3 punkty
  • 3/8 za 2 punkty

Bez wątpienia ten gracz nie poradził by sobie nawet w polskiej I lidze. Skąd więc wziął się w Anwilu, który co roku uważany jest za kandydata do tytułu Mistrza Polski?

Część pozostałych statystyk - za plk.pl

Anwil Włocławek                                                         Trefl Sopot

Punkty ze strat    15  25
Punkty w "pomalowanym"    20 (10/25) 40 %        50 (25/34) 73.5%
Punkty drugiej szansy    10  6
Punkty szybkiego ataku     9 19
Punkty z ławki 26 29

Tak mało zdobytych punktów spod kosza to wynik braku: zbiórek oraz dograń pod kosz atakowany. No ale skoro nie ma rozgrywającego to co trzeba zrobić?

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 74:89 (24:26, 21:15, 18:21, 11:27)

Anwil: Deishuan Booker 15, Przemysław Zamojski 14, Walerij Lichodiej 10, Garlon Green 9, Ivica Radić 8 (12 zb), Tre Bussey 6, Andrzej Pluta 4, Adrian Bogucki 3, Artur Mielczarek 3, Krzysztof Sulima 2, Wojciech Tomaszewski 0.

Trefl: Paweł Leończyk 19, T.J. Haws 14, Łukasz Kolenda 12, Darious Moten 11, Karol Gruszecki 11, Dominik Olejniczak 10, Michał Kolenda 8, Martynas Paliukenas 2, Patryk Pułkotycki 2, Sebastian Rompa 0.

film: plk.pl

Autor: Mariusz Kowalewicz