Golf na zachodzie, Audi na wschodzie. Sprawdź na mapie jakie auta najczęściej rejestrują Polacy

Różne miasta, różna cena.

Opel Astra, VW Passat, Audi A4 i VW Golf to cztery najczęściej rejestrowane modele samochodów. Regularność w ich wyborze wśród Polaków można zaobserwować na mapie kraju. Da się też na niej zauważyć różnicę w średnich cenach OC dla regionalnych stolic.  

W zachodniej części Polski przodował VW Golf. Opel Astra zdominował centralną Polskę, Wschód należał do Audi A4, a po VW Passata sięgano na biegunach kraju. - Niższe stawki za OC dla wschodniej części kraju sprawiają, że ubezpieczenie Audi A4 jest akceptowalnym obciążeniem dla domowego budżetu - mimo mocnego silnika o dużej pojemności pod maską auta. Podobnie jest w województwach opolskim i warmińsko-mazurskim, gdzie najczęściej ubezpieczano Volkswageny Passaty. W centrum i na południu Polski kierowcy uważniej przyglądają się kosztom utrzymania pojazdów, wybierając modele z mniejszymi silnikami – np. Opla Astrę. Podobnie wygląda sytuacja w zachodniej części kraju, tam popularny jest Golf - komentuje Łukasz Szewczyk z magazynu "Motor".

Różne miasta, różna cena

Mieszkańcy różnych miast wojewódzkich inaczej zapłacą za ubezpieczenie tego samego modelu samochodu. Najwięcej za OC płacili mieszkańcy Wrocławia, średnio 935 zł. Najmniej zaś zapłacili rzeszowianie (608 zł). Różnica między nimi wynosi aż 53,8%.

- Podczas wyceny składki towarzystwa biorą pod uwagę nie tylko dane właściciela samochodu, jego miejsce zamieszkania, ale również specyfikę samego pojazdu. Właściciel pojazdu, względem którego zostanie określone najmniejsze ryzyko wystąpienia kolizji, może zapłacić bardzo niską składkę za ubezpieczenie – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży.  

źródło Rankomat.pl.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu