Fundacja „DIES MEI” uruchomiła punkt dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Tym, którzy przyjdą do Fundacji pomogą psychologowie oraz prawnik.

Jeżeli Ty lub Twoi Bliscy doświadczyliście przemocy…  Są sposoby, aby wyjść z trudnej sytuacji.  Są osoby, które pomogą Ci stanąć na nogi. Fundacja „DIES MEI” realizuje  projekt, który polega na niesieniu  pomocy osobom pokrzywdzonym, ich najbliższym oraz świadkom.

Fundacja działa na terenie Włocławka i okolic. Pomaga pisać  pisma, składać wniosek do sądu, pozbierać się po ciężkich przeżyciach, znajdują  środki na żywność lub wakacje, a w wyjątkowych sytuacjach, pomagają  nawet znaleźć nowe mieszkanie. Aby zapewnić jak najlepszą dostępność do oferowanego wsparcia Fundacja „DIES MEI” otworzyła we Włocławku okręgowy punkt dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, który mieści się przy ul. Kościuszki 26.

Wspierają  wszystkich pokrzywdzonych, bez względu na to, czy dotknęła ich przemoc domowa, psychiczna czy mobbing w pracy, zostały okradzione, napadnięte na ulicy czy nawet są prześladowane za długi. Ofiara przestępstwa lub osoba jej bliska musi jedynie zjawić się w punkcie pomocy i dopełnić formalności. Przydatne, ale nie niezbędne, może się okazać zaświadczenie z policji lub prokuratury.

Fundacja pomaga osobom pokrzywdzonym przestępstwem przeciwko życiu lub zdrowiu, które nie są w stanie same przebrnąć przez procedury sądowe, a także potrzebują wsparcia psychologicznego lub materialnego, aby powrócić do pełni życia zawodowego, osobistego i społecznego. Obszar pomocy socjalnej obejmuje różne aspekty, między innymi pomoc w dofinansowaniu mieszkania, dofinansowania kursów, sfinansowania pobytu dzieci w przedszkolach czy dofinansowania wyjazdu wakacyjnego.

Tym, którzy przyjdą do Fundacji pomogą psychologowie oraz prawnik.

Pomoc nie ogranicza się do jednego spotkania, trwa do czasu, kiedy podopieczny Fundacji rozwiąże swoje problemy i zacznie samodzielnie funkcjonować.

Działanie jest częścią projektu skierowanego do wszystkich mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego współfinansowanego ze środków Fundusz Sprawiedliwości przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

We Włocławku z porady oraz pomocy można skorzystać przy ul. Kościuszki 26 w dniach:

Poniedziałek 08:30 – 15:30

Wtorek 08:30 – 15:30

Środa 14:00 – 21:00

Czwartek 14:00 – 21:00

Piątek 14:00 – 21:00

Sobota 10:00 – 14:00

Możliwe są wizyty w innych terminach, po wcześniejszym ich uzgodnieniu.

Już dziś można umówić się na spotkanie za pośrednictwem maila - fundacjadiesmei@gmail.com

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu