Festiwal Wisły już w niedzielę we Włocławku!

12 sierpnia rusza druga edycja FESTIWALU WISŁY, największego w Polsce zlotu tradycyjnych jednostek rzecznych. Każdy kto w niedzielne przedpołudnie wybierze się na włocławskie bulwary będzie mógł obserwować paradę kilkudziesięciu niepowtarzalnych statków i łodzi (drakkarów, berlinek, szkut, galarów i innych). Flisacy zaprezentują je płynąc z przystani przy ul. Piwnej w kierunku tamy, a następnie zawrócą i udadzą się rejs do Nieszawy.

Początek parady o godz. 10:00. Wcześniej, o godz. 8:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji flisaków i szyprów wiślanych w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku.

 

Festiwalowe klimaty będzie można poczuć także w wieczór poprzedzający inaugurację FESTIWALU WISŁY. Miłośnicy muzyki szantowej i kultury żeglarskiej, a także wszystkie osoby liczące na dobrą zabawę, będą mogły posłuchać występu zespołu „Barowe Żywioły”. Razem z zespołem oraz flisakami, będzie można się bawić w sobotę 11 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej.

 

Wszystkich włocławian i gości serdecznie zapraszamy.

Foto: rokwisly.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu