Fabian Barański znów na podium, znów "złoty"

Polska czwórka podwójna najlepsza w Pucharze Świata.

 

 

PŚ w wioślarstwie: Polacy z medalami w Poznaniu. Polacy w finale pokonali reprezentację Australii i Nowej Zelandii.

Czwórka podwójna: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański (szlakowy) nie dała szans rywalom. Kolejna wygrana biało-czerwonych na poznańskiej Malcie, pokazała jak bardzo Polacy są silni, jak bardzo liczą na świecie. Polacy są głównymi kandydatami do złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w 2020 roku.

Fabian Barański

Włocławianin, wychowanek trenera Krzysztofa Gabryelewicza, jest liderem nie tylko polskiej reprezentacji w czwórce podwójnej, ale także w dwójce podwójnej. Dziś trudno jest powiedzieć w jakim składzie Fabian wystartuje na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Bo, że wystartuje to nikt, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. 

Komplementów po poznańskim wyścigu nie szczędzili Fabianowi komentatorzy. Zresztą nie tylko oni. Dziś Fabianem zachwycają się specjaliści na całym świecie. 

- Fabiana zadrości nam cały świat. Jest młody, ale już bardzo doświadczony i utytułowany. Wielka w tym zasługa trenera Gabryelwicza, który prowadzi Fabina od początku jego kariery - powiedział Radiu eMKa z Poznania Kazimierz Sikorski, Prezes Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

f2d61c45373a4278852cf0b578be2db6.jpg

fot. Getty Images


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu