Efekty działań skierowanych przeciwko kłusownikom

Za usiłowanie kłusownictwa może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wraz z przedstawicielami Straży Leśnej zabezpieczyli cztery wnyki i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rozstawiali je  w lesie. W ten sposób wspólny patrol z pewnością zapobiegł  brutalnej śmierci zwierzętom, które mogły w nie wpaść 

Wspólne patrole włocławskich „wodniaków" z przedstawicielami Straży Leśnej w zakresie ujawniania kłusownictwa zwierząt w lesie wpisały się w stały scenariusz działań. Podczas dzisiejszego (05.12.18) patrolu na terenie lasów w okolicach Szpetala Górnego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dziwnie się zachowywali i coś pozostawili w krzakach. Na widok zbliżających się mundurowych mężczyźni zaczęli uciekać,  jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Patrol sprawdził co było powodem ich ucieczki i okazało się, że chwilę wcześniej zastawili cztery wnyki na zwierzynę. Policjanci zabezpieczyli wnyki i wspólnie z zatrzymanymi udali się do komendy. Tu okazało się, że są to mieszkańcy gm. Fabianki w wieku 45 i 55-lat, którzy do sprawy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Nie dość, że pozyskiwanie zwierząt w ten sposób jest niedopuszczalne, stanowi ono przestępstwo, to należy pamiętać, że jest ono wyjątkowo niehumanitarne a zwierzęta cierpią umierając w ten sposób.

Policjanci zbierają materiał w sprawie i ustalają czy wcześniej nie pozyskiwali oni w ten sposób zwierzyny. Za ten czyn zgodnie z Prawem Łowieckim obu mężczyzną może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu