Dzielnicowy z Włocławka podczas urlopu ujął złodzieja

Asp. szt. Tomasz Czapski, dzielnicowy z włocławskiej jednostki Policji, przebywając na urlopie wykazał się czujnością i dbałością o porządek prawny. Funkcjonariusz zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym alkoholem w ręku i natychmiast zareagował, chwytając go i przytrzymując do czasu przyjazdu patrolu. Dzięki jego błyskawicznemu działaniu złodziej został ukarany, a towar powrócił do ponownej sprzedaży.

Do zdarzenia doszło w weekend w jednym z marketów na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Czapski, przebywający na urlopie, podczas wchodzenia do sklepu zauważył wybiegającego ze środka mężczyznę, który trzymał w ręku dwie butelki alkoholu. Taki widok od razu wzbudził podejrzenia u czujnego funkcjonariusza. Policjant bez wahania schwytał uciekiniera i szybko ustalił, że przed chwilą dokonał on kradzieży alkoholu.

Dzielnicowy przekazał ujętego złodzieja w ręce umundurowanych policjantów, którzy ukarali 39-latka mandatem karnym w wysokości 500 zł. Wyniesiony przez sprawcę towar powrócił na sklepowe półki.

Włocławski dzielnicowy, który jak twierdzi po prostu działał odruchowo, wykazał się postawą godną naśladowania.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu