Dzielnicowi zadbali o bezpieczeństwo dzieci

Policjanci spotkali się z uczniami „podstawówki" w Sosnowie

Policjanci spotkali się z uczniami „podstawówki" w Sosnowie. Podczas rozmów przypomnieli wszystkim zasady poruszania się pod drogach. Policjanci przestrzegli też przed zagrożeniem wynikającym z niewłaściwego korzystania z internetu.

05.10.18 r. dzielnicowi z terenu gminy Rogowo mł. asp. Krzysztof Ciborski oraz mł. asp. Tomasz Niedbalski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sosnowie. Tematem spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

W pierwszej części spotkali się z uczniami klas 0-3. Policjanci zaprezentowali dzieciom film pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba" i wspólnie omawiali przepisy ruchu drogowego, do których powinien zastosować się bohater filmu. Dzieci były bardzo spostrzegawcze i trafnie  odpowiadały na pytania policjantów.

W kolejnym spotkaniu z policjantami uczestniczyły dzieci ze starszych klas. Z tą grupą policjanci również omówili zasady ruchu drogowego. Przypominali jak należy zachowywać się na drodze, by nie stać się zarówno, ofiarą, jak i sprawcą wypadku.  Zachęcali do noszenia odblasków, które przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa. Ponadto policjanci poruszyli temat cyberzagrożeń i przestrzegli przed kontaktami o obcymi osobami w sieci. Na koniec policjanci wręczyli dzieciom opaski odblaskowe, a Ci podziękowali za przeprowadzone pogadanki profilaktyczne.

 

IMG_2929.JPG

IMG_2931.JPG

IMG_2938.JPG

IMG_2942.JPG

IMG_2944.JPG

IMG_2951.JPG

IMG_2954.JPG

IMG_2959.JPG

st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu