Dzielnicowi spotkali się dziećmi w Skrwilnie

Była mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na placu zabaw, a także podczas kontaktu z obcymi osobami. 

Dzielnicowi gminy Skrwilno spotkali się z uczniami, którym zaprezentowali pokazy i filmy edukacyjne. 

Dzielnicowi z gminy Skrwilno odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Skrwilnie. Podczas spotkań zaprezentowali dzieciom pokazy multimedialne oraz filmy edukacyjne. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się na placu zabaw i na co zwrócić uwagę, aby nie ulec wypadkowi. Rozmawiali z nimi również o tym jak powinny postępować w momencie gdy zostaną zaczepione przez nieznaną osobę. Przy pomocy miasteczka ruchu drogowego omówili jak należy poruszać się po drodze i przechodzić przez jezdnię. 
Uczniowie chętnie włączali się w dyskusję. Zadawali pytania na które mundurowi udzielali szczegółowych odpowiedzi. Policjanci namawiali dzieci do noszenia elementów odblaskowych wyjaśniając jednocześnie jak dużą rolę podczas poruszania się po drodze spełnia odblask. Osoba, która ma przy sobie taki element jest bardziej widoczna dla innych uczestników ruchu drogowego, a tym samym poprawia się jej bezpieczeństwo. 
Spotkania w szkołach to bardzo ważny element profilaktyczny, dlatego policjanci chętnie w nich uczestniczą. Przekazanie tak istotnych spraw przyczyni się z pewnością do zmniejszenia zdarzeń drogowych, w których uczestniczą dzieci. st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu