Działania włocławskiej grupy SPEED zakończone zatrzymaniem pięciu praw jazdy

 

Zatrzymaniem praw jazdy zakończyła się podróż pięciu kierujących, którzy trafili w ręce włocławskich policjantów z grupy SPEED. Każdy z kierowców pędził o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące limity w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista przekroczył prędkość aż o 62 km/h.

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED czuwali wczoraj (02.07.2020) nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na obszarach zabudowanych powiatu włocławskiego i lipnowskiego.  

W Szpetalu Górnym w ich ręce trafiło dwoje nieodpowiedzialnych kierujących. Najpierw 42-latek jadący fiatem rozpędził się do 105 km/h, a następnie 46-latka „gnała" volkswagenem z prędkością 106 km/ h.

Stamtąd mundurowi przemieścili się w rejon m. Rachcinek, pow. lipnowski, gdzie jak się okazało,  policyjne mierniki wykazały znaczne przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Tam, gdzie można było przemieszczać się maksymalnie 50 km/h, kierujący zbyt mocno wcisnęli pedał gazu. 43-latka jadąca audi rozpędziła swój pojazd do 103 km/h, a 56-latek kierujący fiatem do 104 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek przemieszczający się audi. Mężczyzna jechał z prędkością aż 112 km/h.

Wszyscy, którzy przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym zostali ukarani mandatami karnymi oraz stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu