Działania profilaktyczne włocławskiej drogówki w ramach Road Safety Days

Policjanci z włocławskiej „drogówki" dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu na Placu Wolności we Włocławku. Mundurowi w ramach akcji „Road Safety Days" rozmawiali z kierującymi oraz pieszymi odnośnie wpływu przestrzegania przepisów na bezpieczeństwo i odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. Podczas prowadzonych działań edukacyjnych funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe oraz zawieszki i ulotki informujące o celach akcji.

Włocławscy funkcjonariusze ruchu drogowego pełniący dziś (18.09.2020) służbę w rejonie Placu Wolności, prowadzili działania edukacyjne uczestników ruchu w związku z akcją „Road Safety Days" czyli „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" w ramach trwającego Tygodnia Mobilności. Policjanci rozmawiali zarówno z kierującymi, jak też z pieszymi, o konieczności przestrzegania przepisów ruchu, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Stosowanie się do obowiązujących przepisów pomaga także w realizacji głównego założenia akcji, którym jest „WIZJA ZERO" czyli zero ofiar śmiertelnych na drogach.

W ramach prowadzonych działań policjanci rozmawiali z użytkownikami dróg, a także rozdawali im elementy odblaskowe oraz zawieszki do aut i ulotki informujące o celach akcji. Wszystko po to, by zwrócić uwagę uczestników ruchu na odpowiedzialne zachowanie na drodze.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu