Działania „pasy" na włocławskich drogach

Przypominali, że jednym z elementów wpływających na bezpieczeństwo podróżnych w pojeździe jest stosowanie pasów bezpieczeństwa

Co dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków, niestety również śmiertelnych. Włocławscy policjanci, podobnie jak koledzy z całego kraju, podjęli intensywne działania zmierzające do ograniczenia liczby tych zdarzeń.

W piątek (28.09.18) policyjne patrole w sposób szczególny zwracały uwagę na to czy kierowcy i pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach. Podczas działań funkcjonariusze przeprowadzili 125 kontroli drogowych, z których w 16 przypadkach ujawnili kierujących niekorzystających z pasów bezpieczeństwa.

Najważniejszym celem akcji „PASY" było przypomnienie podróżującym pojazdami jak istotny podczas zdarzeń drogowych jest zapięty pas bezpieczeństwa, czy też odpowiednie przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Przypominamy, że aby pasy spełniły swoje zadanie muszą przylegać płasko do ciała (każde skręcenie pasa obniża jego skuteczność i w trakcie zderzenia może doprowadzić do jego rozerwania) i powinny być napięte. Pas należy zapiąć tak, aby jego górna część przebiegała przez obojczyk w okolicach szyi (nie powinna się stykać z nią), natomiast dolna część powinna opinać biodra ( nie powinna być położona zbyt wysoko na brzuchu).

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla własnego bezpieczeństwa, a przeprowadzona akcja miała uświadomić podróżnym jak przykre, a nawet tragiczne mogą być konsekwencje nie stosowania się do tych zaleceń.nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

 

dzialaniaPasy011018 (1).jpg

dzialaniaPasy011018 (2).jpg

dzialaniaPasy011018 (3).jpg

dzialaniaPasy011018 (4).jpg

dzialaniaPasy011018 (5).jpg

dzialaniaPasy011018 (6).jpg


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu