Dwóch młodych mężczyzn ujętych z narkotykami przez policjanta w dniu wolnym od służby

 

Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego włocławskiej jednostki ujął dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusz podczas spaceru w dniu wolnym od służby zauważył 15- i 22-latka, którzy trzymali w ręku m.in. młynek do mielenia marihuany, a na widok zbliżającej się osoby, próbowali ukryć posiadany „towar". Okazało się, że Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego posiadali przy sobie także torebkę foliową z narkotykami oraz wagę elektroniczną. Obaj usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjant z włocławskiej jednostki, pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, spacerował w dniu wolnym nad brzegiem Wisły. W pewnym momencie jego uwagę zwróciło dwóch młodych mężczyzn, stojących nieopodal, trzymających w ręku młynek do mielenia suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. 15- i 22-latek na widok zbliżającej się osoby zaczęli się nerwowo zachowywać i próbowali ukryć trzymany przedmiot.

Funkcjonariusz wylegitymował się, po czym sprawdził zawartość młynka, w którym znajdowały się narkotyki. Okazało się, że mieszkańcy Brześcia Kujawskiego posiadali przy sobie także zawiniątko foliowe z zawartością środków zabronionych oraz małą wagę elektroniczną. Policjant niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego jednostki i oczekiwał z ujętymi mężczyznami do czasu przyjazdu umundurowanego patrolu.

Zatrzymani trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani. Wstępne badania potwierdziły, że posiadane przez nich narkotyki to marihuana o wadze ponad 5 g. 22-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w sprawie 15-latka materiały trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu