Dwa zdarzenia drogowe na 195 kilometrze autostrady A-1 pod Włocławkiem

Przez cztery godziny ruch na autostradzie był całkowicie zablokowany, a służby kierowały pojazdy na objazd drogą DK-91.

Włocławscy policjanci prowadzą postępowania w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na obu kierunkach autostrady A-1 w pobliżu węzła zachodniego. Do szpitali zostały odwiezione zostały 4 osoby poszkodowane

Dzisiaj (25.06.19) przed godziną 5 dyżurny został powiadomiony o dachowaniu pojazdu poruszającego się autostradą A-1 w kierunku Łodzi na 195 kilometrze w pobliżu węzła autostradowego nr 15. Chwilę później wpłynęło kolejne zawiadomienie o następnym zdarzeniu w pobliżu pierwszego, gdzie zderzyły się dwa pojazdy w kierunku Gdańska. Policjanci kiedy dotarli zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielali pomocy poszkodowanym. Następnie mundurowi ustalili, że w obydwóch zdarzeniach wzięło udział 9 osób, z których 4 zostały zabrane do szpitali. Po zakończonych działaniach ratowniczych mundurowi ustalili, że pierwsze zdarzenia miało miejsce przed godziną 5 na jezdni w kierunku Łodzi. Z wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że 56-letni kierujący citroenem jadąc lewym szybkim pasem ruchu zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, który dachował. W pojeździe podróżowało pięć osób, z których jedna została przewieziona do szpitala. Natomiast chwilę po godzinie 5 kierujący audi widząc zdarzenia na przeciwległym pasie zatrzymał się na poboczu w celu udzielenia pomocy i w tym samym czasie został uderzony przez dostawczego fiata w tył pojazdu. Audi kierował 32-latek, natomiast fiatem 35-latek. Z tego zdarzenia do szpitala zostały zabrane trzy osoby, w tym kilkumiesięczne dziecko. Sprawdzony przez mundurowych stan trzeźwości kierujących pojazdami wykazał, że byli oni trzeźwi. Dodatkowo od 35-latka pobrano krew w celu sprawdzenia czy nie prowadził on pojazdu pod wpływem środków odurzających.

4 osoby trafiły do szpitali) Zgodnie z ustaleniami na teraz cztery osoby potrzebowały natychmiastowej pomocy i zostały przetransportowane do szpitali, natomiast cztery osoby z citroena zostały zabrane w późniejszym czasie do szpitala na badania.

W sprawie zdarzeń prowadzone są postępowania, które wyjaśnią przyczyny wypadków.

Przez cały czas działania służb autostrada A-1 pomiędzy węzłami Zachód-Północ była zablokowana. Służby autostrady i policjanci wyznaczyli objazd drogę krajową 91. Po czterech godzinach ruch na obu kierunkach autostrady został przywrócony.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu