DKF Ósemka zaprasza na film „Młodość Astrid"

Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed seansem

DKF Ósemka zaprasza na film „Młodość Astrid", który prezentowany był na Gali Specjalnej podczas 68. MFF w Berlinie oraz jest zwycięzcą tegorocznego festiwalu Transatlantyk w Łodzi. 

Film jest porywającą biografią ikony literatury młodzieżowej - Astrid Lindgren. Opowiada o młodości i początkach kariery pisarki. Reżyserka filmu Pernille Fischer Christensen maluje obraz silnej i niezależnej kobiety, która łamie normy społeczne i konwenanse i nie boi się kroczyć przez życie z podniesioną głową. W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego „Zakładnicy z metra".

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.

„Młodość Astrid" pokażemy w poniedziałek, 12.11.2018 r., o godz. 19:00, w Multikinie.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu