Czujne oko dzielnicowych wypatrzyło złodziei

Dzielnicowi zatrzymali dwóch mieszkańców Rypina za kradzież kosmetyków chwile po wyjściu przez nich ze sklepu. Policjanci odzyskali także skradzione mienie wartości blisko 750 zł. Sprawcom grozi do 5-ciu lat pozbawienia wolności.  

W piątek (15.05.20r) dyżurny rypińskiej policji został powiadomiony przez pracownika jednego ze sklepów w Rypinie, że na zapisie z monitoringu widać, że jakiś mężczyzna zabiera z półki  maszynkę do golenia i wychodzi ze sklepu nie płacąc nią. Dyżurny na miejsce skierował dzielnicowych. Policjanci już jadąc na miejsce zauważyli idących dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać.

Dzielnicowi nabrali podejrzeń, że mogą oni mieć związek z tym zgłoszeniem i postanowili ich sprawdzić. Jak się okazało przeczucie ich nie myliło. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy mężczyznach ukryte w kieszeniach i rękawach, nie tylko maszynkę do golenia, ale także kilka butelek perfum o łącznej wartości blisko 750 zł.

Wszystkie te przedmioty pochodziły ze zgłoszonej kradzieży. Policjanci przekazali odzyskane kosmetyki do sklepu, a sprawców kradzieży zatrzymali w policyjnym areszcie. Byli nimi mieszkańcy Rypina w wieku 27 i 35 lat.

Następnego dnia (16.05.20r) usłyszeli zarzut kradzieży za który grozi im do 5-ciu lat więzienia.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu