Cztery mecze, dwa zwycięstwa. Oba wyjazdowe

Tak gra Anwil Włocławek w Champions League

To był piękny wieczór dla Anwilu i kibiców. Włocławianie pokonali na wyjeździe Ludwigsburg.

Pierwsze minuty meczu nie układały się po myśli Anwilu. Po trafieniu Konstantina Kleina gospodarze prowadzili już 16:6. Po I kwarcie i rzutach Malcolma Hilla drużyna niemiecka prowadziała 28:19. II kwarta to zdecydowanie lepsza gra Anwli. Włocławianie wygrali ją 25:19. Mimo odrobienia 6 punktów to na prowadzeniu wciąż byli gospodarze. W tejże kwarcie był pierwszy remis po punktach Walerija Lichodieja. Tuż przed jej końcem za trzy trafił Malcolm Hill i było +3 punkty dla MHP Riesen. Po 30 minutach wciąż prowadzili gospodarze + 4 punkty. W III kwarcie Anwil przez chwilę prowadził po punktach Chase’a Simona - 67:66 (Amerykanin zdobył 26 pkt.).

Anwil grał bardzo ambitnie. Choć nie ma dwóch takich samych meczów, to ten w Niemczech trochę przypominał spotkanie z Avellino. Pełne 40 minut na "styku". Końcówka meczu w Ludwigsburg była wyjątkowo eksytująca. Anwil wykorzystywał swoje szanse. Rzuty wolne + wsad Simona i drugie wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem 93:85.

MHP Riesen Ludwigsburg - Anwil Włocławek 85:93 (28:19, 19:25, 24:23, 14:26)

MHP Riesen: Hill 31, Crawford 10, Best 9, Waleskowski 8, Mbakwe 8, Klein 7, Jallow 5, Klassen 4, McCray 3, Jones 0, von Fintel 0

Anwil: Simon 26, Michalak 16, Kostrzewski 14, Lichodiej 11, Sobin 10, Marković 6, Szewczyk 6, Łączyński 4 (14 asyst), Parzeński, Wadowski  Zyskowski 0

8. Ludwigsburg 4   0   4 292:342   4

Następny mecz Anwil zagra 6 listopada o godz. 18.00. We własnej hali Mistrzowie Polski podejmą lidera gurpy A hiszpańską Murcię.

Autor: Mariusz Kowalewicz