Czas zadumy w policyjnej celi

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Czas obchodów Święta Zmarłych nie dla wszystkich jest okresem odwiedzania grobów najbliższych i zadumy nad przemijaniem. Niektórzy korzystając z kilku dni wolnych, skupiają się wyłącznie na doczesności, nie zwracając uwagi na ewentualne konsekwencje. Być może godziny spędzone w policyjnej celi staną się okazją do przemyśleń nad swoim zachowaniem dla 3 młodych mężczyzn, którzy zatrzymani zostali w sobotnie południe za posiadanie narkotyków. Wytropili ich nieumundurowani funkcjonariusze, pełniący służbę na terenie miasta.

W sobotę 02.11.2019 około południa nieumundurowani funkcjonariusze włocławskiej komendy, podczas patrolowania miasta, zauważyli podejrzanie zachowujące się osoby w pojeździe na jednym z osiedli w mieście. Policjanci podjęli obserwację tego auta i siedzących w środku 3 mężczyzn. Samochód przemieszczał się pomiędzy blokami, parkując w ustronnych miejscach. Policjanci dostrzegli, że siedzący w aucie nerwowo rozglądali się na boki i do tyłu. Nie tracąc ani chwili więcej, funkcjonariusze ruszyli w ich stronę i postanowili wyjaśnić przyczynę nienaturalnego zachowania kierowcy i 2 pasażerów.

 W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw co starali się ukryć. W ich samochodzie policjanci ujawnili torebkę, w której znajdował się woreczek foliowy z zawartością białego proszku oraz tajemnicza paczka owinięta taśmą. W jej wnętrzu z kolei funkcjonariusze odkryli susz roślinny o zapachu marihuany. Wstępne testy przeprowadzone na komendzie potwierdziły, iż były to narkotyki, amfetamina i marihuana o łącznej wadze ponad 62 gramów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj  jeden z nich, 27-latek z powiatu włocławskiego, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 


st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu