CHOPIN W MUZEUM

Jacek Szczepański

eum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na chopinowski recital fortepianowy Jacka Szczepańskiego, który odbędzie się w sobotę 3 marca 2018 r., o godz. 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku. 

 

 

Koncert jest organizowany w ramach cyklu „Muzyka w Muzeum”. Spotkania z muzyką klasyczną z tej serii organizowane są od 2014 r. i cieszą się wielką popularnością. Kolejne osiemnaste spotkanie z muzyką w muzeum w całości będzie poświęcone twórczości Fryderyka Chopina – w 208. rocznicę urodzin kompozytora. Program recitalu fortepianowego Jacka Szczepańskiego będzie miał charakter przekrojowy i będzie zawierał kompozycje F. Chopina z lat 1830–1848. Pianista zaprezentuje różne formy muzyczne od dynamicznego Scherzo cis-moll do nastrojowego Walca cis-moll. Koncert będą spinać dwa najbardziej znane polonezy F. Chopina.

 

 

 

 

 

 

PROGRAM KONCERTU:

F. Chopin:

  • Polonez A-dur op.40 (1838)

  • Scherzo cis-moll op.39 (1839)   

  • 4 Mazurki op.17 (1830-33)

  • Ballada F-dur op.38 (1836-39)

  • Walc cis-moll op.64 (1848)

  • Polonez As-dur op.53 (1842)

Koszt wstępu na koncert — 2 zł.

INFORMACJE O WYKONAWCY:

Jacek Szczepański – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2008 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Poza działalnością pedagogiczną, Jacek Szczepański realizuje swoje pasje muzyczne przez aktywność koncertową – jako solista i kameralista. W 2017 r., wraz Ewą Witczak (wiolonczela) i Małgorzatą Będkowską (flet) zajął I miejsce w kategorii kameralistyka na V Międzynarodowym Konkursie Pedagogów Muzyki.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu