Biegacze opanują Włocławek – na tym starcie nie może Cię zabraknąć!

Już za miesiąc

Już za miesiąc, 7 października po raz piąty odbędzie się Włocławek Półmaraton, jedna z największych imprez sportowych na Kujawach i Pomorzu. Tego dnia na starcie spotkają się zarówno osoby uprawiające bieganie amatorsko, jak i zawodowo. Organizator wydarzenia – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra – tradycyjnie uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Miasta Włocławek, a także, po raz drugi, włocławskiej spółki z Grupy ORLEN, która tak jak w ubiegłym roku, została sponsorem tytularnym wydarzenia.

ANWIL Półmaraton Włocławek to jedna z największych imprez biegowych na sportowej mapie Polski. Tegoroczna, piąta edycja wydarzenia zintegruje maratończyków, a także najmłodszych miłośników ruchu na świeżym powietrzu.

21,097 km to najdłuższy dystans, z jakim w niedzielę, 7 października przyjdzie się zmierzyć uczestnikom ANWIL Półmaratonu Włocławek. Alternatywą dla tego startu będzie „Włocławska Dziesiątka". Trasa obu biegów, tak jak w ubiegłym roku, przebiegnie wyłącznie ulicami miasta znajdującymi się po lewej stronie Wisły.

W dniu zmagań maratończyków, organizatorzy zapraszają do Włocławka również małych miłośników aktywności fizycznej. Dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat, wraz ze sponsorem tytularnym – włocławską spółką Grupy ORLEN – zorganizują biegi „ANWILKI NA START", które zostaną rozegrane na dystansach:

  • Bieg Bąbla (dzieci urodzone w 2015 r.) – 100 metrów,
  • Bieg Pszczółki (2014-2013 r.) – 200 metrów,
  • Bieg Skrzata (2012-2011 r.) – 300 metrów,
  • Bieg Krasnala (2010-2009 r.) – 500 metrów,
  • Bieg Smerfa (2008 -2007 r.) – 600 metrów.

Na zgłoszenie się do udziału w ANWIL Półmaratonie Włocławek pozostały nieco ponad trzy tygodnie. Elektroniczne zapisy trwają do 30 września i są dostępne na stronie:http://sportevents.time4run.com.pl/konkurencja/register?id=208

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu