Bezpiecznie poruszam się po drodze w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS"

O aspektach bezpiecznego poruszania się po drodze rozmawiali policjanci włocławskiej prewencji w czasie spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Chodczu. Działania mundurowych wpisują się w zbilżającą się akcję pod nazwą „ROAD SAFETY DAYS" w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Już od 16 do 22 września 2020 roku w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce, odbywać się będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Policjanci ruchu drogowego i prewencji na terenie całej Europy, a także w Polsce w tych dniach prowadzić będą szereg działań prewencyjno edukacyjnych. Głównym celem jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach.

Jedną z grup, do której skierowana jest akcja są dzieci i młodzież szkolna, która niedawno rozpoczęła rok szkolny i jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się drogami. Dlatego zbliżająca się akcja dobrze wpisuje się w spotkania policjantów profilaktyków z uczniami szkół.

Do jednego z takich spotkań doszło wczoraj (14.09.2020) w Szkole Podstawowej w Chodczu, gdzie policyjni profilaktycy rozmawiali o konieczności noszenia elementów odblaskowych i prawidłowym poruszaniu się pieszych i rowerzystów po drogach. Uczestnicy takich spotkań nie tylko słuchali cennych rad od policjantów, ale również zadając pytania, włączyli się w dyskusję o ich bezpieczeństwie na drodze.

Natomiast w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, od środy 16 września do wtorku 22 września br. na terenie działania włocławskiej komendy, policjanci ruchu drogowego będą w czasie służby prowadzić działania prewencyjno-edukacyjne.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu