Barwy zostają te same! Julen Aginagalde wróci do domu

Po sezonie 2019/20 drużynę PGE VIVE Kielce opuści Julen Aginagalde. Obrotowy pożegna się z Kielcami po siedmiu pełnych sukcesów sezonach, by zakończyć karierę sportową w klubie, w którym ją rozpoczął. Julen przygotował dla kibiców specjalne wideo, w którym dzieli się swoimi uczuciami w związku ze zmianą klubu.

Julen Aginagalde dołączył do zespołu PGE VIVE Kielce w 2013 roku, tuż po sezonie, w którym wspólnie z reprezentacją Hiszpani został mistrzem świata. Od tego momentu mija już siódmy rok! Julen w minionym sezonie przedłużył kontrakt o jeszcze jeden rok i już wtedy zapowiedział, że będzie to ostatni, siódmy sezon spędzony w Kielcach. Dziś nasz obrotowy oficjalnie ogłosił, dokąd przeniesie się latem.

Wracam do mojego kochanego Irun, do klubu, w którym rozpoczynałem karierę i w którym zawsze bardzo chciałem ją zakończyć – mówi Julen – Teraz nadarzyła się okazja, by moje marzenia mogły się ziścić. To już siódmy niesamowity rok spędzony w Kielcach. Przeżyłem tu najlepszy okres swojej kariery i to w ogóle był najlepszy czas – dla mnie, dla klubu i dla miasta. Moje serce zawsze będzie biło dla Kielc.

Bidasoa Irun w obecnym sezonie powróciło do rozgrywek Ligi Mistrzów po dwudziestu czterech latach nieobecności! Ostatni raz baskijska drużyna występowała w Champions League w sezonie 1995/96, docierając wówczas do finału rozgrywanego w formie dwumeczu, w którym jako Elgorriaga Bidasoa przegrała z Barceloną.

To niesamowite, że akurat teraz Irun znów gra w Lidze Mistrzów! – cieszy się Julen – Mój brat jest prezesem klubu, jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że po pięknej przygodzie w Kielcach będę mógł tam wrócić.

Julen przygotował specjalne wideo dla kibiców, za pośrednictwem którego chciałby podziękować za wspólny czas w Kielcach.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy tu w Kielcach wspierali mnie przez tyle lat i nadal robią to w tym sezonie – mówi Julen – Zawsze miałem „duży szacun” do kibiców, dzięki Wam czuję się w Kielcach jak w domu! Wiecie, co jest najfajniejsze? Że idę dalej, ale barwy zostają te same. W Irun nie ma co prawda białego, ale jest żółty i niebieski. Tak naprawdę był to już dla mnie pewien sygnał, gdy podpisywałem kontrakt z Kielcami. Moi przyjaciele mówili mi, że będę grał w polskim zespole o najlepszych kolorach klubowych!

 

Julen Aginagalde: Barwy zostają te same!

Julen Aginagalde to mistrz świata z 2013 roku, brązowy medalista tych zawodów z 2011 roku, mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Europy kolejno z lat 2018, 2016, 2014. Wielokrotnie wyróżniany indywidualnie, jest m. in. najlepszym obrotowym igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), mistrzostw świata w Hiszpanii (2013) oraz mistrzostw Europy w Danii (2014) i w Polsce (2016). To właśnie Julen wykonywał ostatni rzut karny podczas historycznego finału Ligi Mistrzów w 2016 roku, który dał PGE VIVE Kielce zwycięstwo nad Telekomem Veszprem HC.

 

źródło: kielcehandball.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu