Arka pokonała Mistrza Polski

Gospodarze odrobili 15 punktów w II połowie

Arka Gdynia - Anwil Włocławek 98:89. Gospodarze w II części meczu odrobili 15 punktów z pierwszej połowy i dołożyli jeszcze 9 = 24 punkty w ciągu 20 minut.

Gdy po pierwszych 20 minutach Mistrz Polski prowadził w Gdyni z gospodarzami 59:44 (+15) chyba nikt się nie spodziewał, że Arka nie tylko odrobi stracony dystans (-15), ale jeszcze dołoży 9 i ostatecznie odprawi gości z bagażem 24 punktów w II połowie. Po pierwszej połowie kibice zastanawiali się kto rzuci setny punkt dla Anwilu. Ale gdy w III kwarcie Arka doszła Anwil. a na tablicy pojawił się remis po 75, to role się odwróciły. Goście stanęli a gospodarze za sprawą Szubargi i Wyki dziurawili włocławski kosz raz za razem. Mało brakowało by to właśnie gospodarze rzucili Mistrzowi Polski 100 punktów a nie odwrotnie.

Anwil rzucił w II połowie tylko 30 punktów.

Arka dała popis skuteczności, 54 punkty w 20 minut.

Obrona Anwilu zawiodła na całej linii. Mimo, że goście zebrali w całym meczu 44 piłki przy 32 gospodarzy, to właśnie Arka cieszyła się ze zdobycia 2 punktów.

Arka Gdynia - Anwil Włocławek 98 : 89 (16:29) (28:30) (28:16) (26:14)

Najlepszym graczem gospodarzy był Krzysztof Szubarga z 22 punktami i 11 asystami. 22 punkty i 8 zbiórek dołożył Dariusz Wyka. Najlepszym graczem w Anwilu był Michał Michalak, który rzucił 21 punktów.

Autor: Mariusz Kowalewicz