Anwil masz już pierwszą piątkę z "okładem"

Z Unicaji do Anwilu

Z Ostrowa do Włocławka

 

Anwil z każdym dniem coraz mocniejszy. Choć.......... 

Anwil Włocławek jeśłi chce odegrać znaczącą rolę na europejskich parkietach musi mieć wyrównaną minimum cztrerastke graczy. Dziś w skałdzie jest 8 graczy: Jospi Sobin, Kamil Łączyński. Jarosław Zyskowski, Jakub Parzeński, Rafał Komenda, Michał Michalak, Nikola Marković i Mateusz Kostrzewski.

Dwaj ostatni W ubiegłym sezonie występowali w Stali Ostrówi bardzo mocnodali się we znami obrońcom Anwilu. Zaś Michał Michalak miniony sezon spędził w Hiszpanii, gdzie był zmiennikierm Amerykanina Gary’ego Neala.

Anwil Włocławek Mistrzem Polski w seoznie 2017/2018

Trener Igor Milicić wielką uwagę zwraca na obronę. Ta z minionego sezonu była wyjątkowo mocna. Pod tablicami rządzili: Josip Sobin, Jakub Wojciechowski, Paweł Leńczyk i Szymon Szewczyk. Dziś zwaraca uwage fakt, że pod koszem mamy Josipa Sobina i Jakuba Parzeńskiego, a więc ta formacja jest na tę chwilę, nie tylko inna od tej z ubiegłego roku, ale także zdecydowanie słabsza. Choć z drugiej storny "tablicę" z cała pewnościa będzie wspomagał były gracz Stali Ostrów Nickla Marković. Jednak dziś mówi o Anwilu, który będzie grał na dwóch frontach. W lidze rodzimej i lidze europejskiej, więcej jakoość drużyny Anwilu musi być zdecydowanie inna i zdecydowanie mocniejsza niż w ubiegłym sezonie. 

Pozycje do wzmocnienia. 

Tak po prawdzie to każda pozycja wymaga jeszcze wzmocnień, od nr. 1 do nr. 5.  Z całym szacunkiem dla Rafały Komendy to ten sezon będzie dla niego dalszą nauką. Jeśli więc przyjąć, że pewien trzon drużyny stanowi siedmniu graczy to do pozyskania pozostaje jeszcze kolejnych siedmniu lub sześciu. Newralgiczną pozycją jest jedynka. I ta pozycja musi być jak najszybciej wzmocniona. Przed nami gorące dni poszukiwania nowych graczy lub podpisanie umów zJaylinem Airingtonem,  Quintonem Hosleyem, Szymonem Szewczykiem. Ale to i tak mało. Tak więc będzie się działo. 

Szczegóły dot. nowych kontraktów znajdzie Państwo na stronie kkwloclawek.pl

foto: Andrzej Romański

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu