Agresywny 17-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Dzielnicowi w Rypina udali się do miejsca zamieszkania 17-latka

Rypińscy dzielnicowi zatrzymali 17-latka, który był poszukiwany przez sąd, gdyż nie stawił się w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W trakcie zatrzymania nastolatek znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18.09.18r). Dzielnicowi w Rypina udali się do miejsca zamieszkania 17-latka z gminy Rypin, który był poszukiwany przez Sąd celem doprowadzenia go do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Gdy nastolatek dowiedział się, że policjanci przyjechali po niego wpadł w szał i oświadczył, że nigdzie nie jedzie. Podczas zatrzymania zaczął zachowywać się agresywnie i próbował się wyrwać.  Pomimo uwag, aby się uspokoił ubliżał policjantom oraz szarpał. Na nic mu się to jednak zdało, ponieważ po chwili siedział już w radiowozie.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Mimo, że nastolatek przeprosił funkcjonariuszy za swoje zachowanie, to i tak poniesie tego konsekwencje przed sądem. Grozi mu do 3-ch lat pozbawienia wolności.

Po przesłuchaniu 17-latek trafił do policyjnego aresztu, a stamtąd został odkonwojowany do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu