Aby wakacje były bezpieczne...

Przed wakacjami włocławscy mundurowi w sposób szczególnie aktywny spotykali się z dziećmi i młodzieżą.

19.06.2019 się rozpoczęły, a ostatnie dni to był wyjątkowy czas dla włocławskich policjantów. To właśnie przed wakacjami mundurowi szczególnie często spotykali się z dziećmi i młodzieżą rozmawiając z nimi o różnych aspektach bezpiecznych wakacji. Ostatnimi przedwakacyjnymi odbiorcami takich informacji byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku i uczestnicy pikników przy Szkole Podstawowej nr 7 oraz „Dni Włocławka"

Przed wakacjami włocławscy mundurowi w sposób szczególnie aktywny spotykali się z dziećmi i młodzieżą przybliżając im tematykę bezpiecznych zachowań. Wszystko po to, aby czas wypoczynku minął im miło i bez nieprzyjemnych sytuacji.

Podczas ostatnich spotkań przedwakacyjnych porozmawialiśmy z uczniami w murach szkoły i na piknikach odbywających się w ramach „Dni Włocławka" o sytuacjach zagrożenia np. w domu, na podwórku, w kontaktach z osobami obcymi, w przypadku ataku groźnego psa. Nie mogliśmy zapomnieć również o zasadach bezpiecznej kąpieli nad jeziorem i morzem. Dodatkową atrakcją  podczas pikniku w SP nr 7 była możliwość oznakowania swojego jednośladu, a tym samym zminimalizowanie kradzieży roweru.

Dzieciaki nie tylko słuchały porad, ale także dzieliły się swoimi wrażeniami, przygodami a także  planami wakacyjnymi. Wszystkim dzieciakom  życzymy mile spędzonych wakacji, które będą obfitowały w same radosne i fajne wspomnienia.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu