45-latek odpowie za „kolekcję" emblematów samochodowych

Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności

Włocławscy policjanci zatrzymali 45-latka, przy którym ujawnili skradzione chwilę wcześniej emblematy i części oświetlenia od pojazdów ciężarowych. Do zatrzymania złodzieja przyczynili się kierowcy ciężarówek, którzy do czasu przyjazdu policjantów pilnowali, aby nie uciekł on z fantami.

Do zdarzenia doszło w nocy (28/29.09.18) na jednym z parkingów przy autostradzie A-1 w pobliżu m. Machnacz (gm. Brześć Kujawski). Włocławski dyżurny został powiadomiony przez jednego z kierowców ciężarówek stojących na parkingu, że chwilę wcześniej zauważyli mężczyznę, który odrywał z pojazdu ciężarowego emblemat samochodowy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do czasu przyjazdu mundurowych kierowcy uniemożliwią złodziejowi oddalenie się. Po dotarciu na miejsce policjanci zatrzymali wskazaną osobę, przy której ujawnili reklamówkę z „fantami". Były to emblematy i elementy oświetlenia z różnych pojazdów ciężarowych. Zatrzymany 45-latek przewieziony został do komendy, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut dotyczący kradzieży elementów z czterech ciężarówek. Za tak zebraną „kolekcję" mężczyźnie może grozić teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu