34 punkty Lemara, Start wygrywa w Starogardzie Gdańskim

Najlepszym graczem gości był Brynton Lemar z 34 punktami i 6 asystami. Kamau Stokes zdobył dla gospodarzy 27 punktów i 6 asyst.

W pierwszym meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Start Lublin pokonał Polpharmę Starogard Gdański 102:94. Aż 34 punkty (nowy rekord sezonu) rzucił Brynton Lemar.

Od początku meczu to lublinianie starali się narzucić swój rytm gry, a po rzutach wolnych Kacpra Borowskiego prowadzili 13:6. Późniejsza trójka Martinsa Laksy powiększyła przewagę aż do 12 punktów. Grę Polpharmy zmieniło trochę wejście na parkiet Pawła Dzierżaka i Jakuba Motylewskiego, ale to Start ciągle pokazywał świetną ofensywę - po 10 minutach wygrywał 32:21. W drugiej kwarcie starogardzianie zaczęli grać lepiej, przede wszystkim w obronie, a to przeniosło się też na atak. Po rzucie wolnym Macieja Bojanowskiego gospodarze zbliżyli się nawet na pięć punktów. Zespół trenera Davida Dedka nie chciał pozwolić jednak na nic więcej i kontrolował sytuację. Ostatecznie dzięki trafieniu Bryntona Lemara goście prowadzili po pierwszej połowie 53:46.

Trzecią kwartę ekipa ze Starogardu Gdańskiego rozpoczęła od małej serii 4:0 i była już naprawdę blisko rywali. Po chwili kontra wykończona przez Kamau Stokesa dała remis. Polpharma na chwilę wyszła nawet na prowadzenie, ale serią 11:0 odpowiedział na to Start, ponownie świetnie trafiając z dystansu. Po 30 minutach wygrywał 76:66. Kolejną część meczu lublinianie rozpoczęli od dziesięciu punktów bez odpowiedzi rywali, a to oznaczało, że ich przewaga była już bezpieczna. Ekipa trenera Marka Łukomskiego zanotowała jeszcze ofensywny zryw w końcówce, ale było już za późno na zmianę rezultatu. Start mógł cieszyć się ze zwycięstwa 102:94.