34-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

Włocławscy policjanci zatrzymali wczoraj 34-latka, który dokonał kradzieży w jednym z marketów w mieście. Na dodatek mężczyzna wychodząc ze sklepu uderzył próbującego go ująć pracownika ochrony. Mieszkaniec Włocławka usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano (17.03.2020) oficer dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów na osiedlu Południe doszło do kradzieży. Mężczyznę wynoszącego nieopłacone artykuły przemysłowe ze sklepu zauważył pracownik ochrony. Gdy próbował go ująć, agresywny klient uderzył go, po czym oddalił się.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring zamontowany w lokalu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, rozpoznali okazanego na nagraniu mężczyznę. Jak się wkrótce okazało, mieszkaniec Włocławka przebywał w pobliżu marketu. Został zatrzymany przez mundurowych i przetransportowany na komendę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

34-latek spędził noc w policyjnej celi. Dziś usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu