32-latek odpowie za groźby, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy

Włocławscy policjanci zatrzymali 32-latka, który po zakończonej interwencji zaczął ubliżać i grozić funkcjonariuszom, a także szarpał za policyjny mundur. Agresywny włocławianin trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany już usłyszał zarzuty od śledczych w sprawie znieważenia, grożenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy publicznych, za które może mu teraz grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (10.10.2020) około godziny 20 włocławski dyżurny został powiadomiony o mężczyźnie, który nie chce wyjść z mieszkania w centrum Włocławka. Wysłani mundurowi na miejscu zastali tam 32-latka, który w obecności funkcjonariuszy opuścił mieszkanie, a zgłaszająca nie chciał nic zgłaszać. Kiedy policjanci kończyli interwencję włocławianin stał się agresywny i zaczął grozić oraz ubliżać mundurowym, a także złapał policjanta za mundur. Na takie zachowanie natychmiast zareagowali funkcjonariusze, którzy zatrzymali  mocno pobudzonego agresora i doprowadzili go do policyjnej celi.    

W niedzielę (11.10.2020) włocławianin został przesłuchany przez śledczych, od których usłyszał  zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz grożeniem im pozbawieniem życia i zdrowia, a także za naruszenie nietykalności policjantów. Za takie negatywne zachowanie może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.  


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu