16 trójek HydroTrucka, Enea Astoria pokonana

Najlepszym graczem gospodarzy był Obie Trotter z 25 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. Michał Nowakowski zanotował 20 punktów i 8 zbiórek.

HydroTruck Radom ponownie trafiał z dystansu i dzięki temu pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 85:80 w spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek meczu należał do gości, którzy po trafieniu Krisa Clyburna prowadzili już 6:0. HydroTruck odrabiał straty trójkami - najpierw rzuty Obiego Trottera i Artura Mielczarka doprowadzały do wyrównania, a późniejsza akcja Roda Camphora dała tej ekipie przewagę! Rzuty wolne Adriana Boguckiego ustawiły wynik meczu po 10 minutach na 19:17. W drugiej kwarcie obie ekipy rzucały z dystansu… i trafiały! Bardzo aktywny był Michał Nowakowski i goście powoli uciekali. Akcja A.J. Waltona dała im sześć punktów przewagi. Straty właściwie sam odrabiał Camphor, ale trójka Michała Aleksandrowicza sprawiała, że to Enea Astoria po pierwszej połowie wygrywała 42:38.

W trzeciej kwarcie kolejne akcje Obiego Trottera i Roda Camphora zbliżały HydroTruck do rywali, ale to zespół trenera Artura Gronka ciągle miał przewagę - pomagał w tym m.in. Adam Kemp. Późniejsza trójka Marcina Piechowicza oznaczała jednak remis! Prowadzenie tej ekipie dały rzuty wolne Trottera, a po 30 minutach było 64:59. W czwartej kwarcie po trójce Filipa Zegzuły przewaga ekipy trenera Roberta Witki wzrosła aż do 10 punktów. Tę różnicę starał się zniwelować Kris Clyburn, ale duet Trotter - Camphor był nie do zatrzymania! Ostatecznie HydroTruck wygrał 85:80.

źródło: plk.pl

Autor: Mariusz Kowalewicz